Wyszukiwarka w sklepie Windows 8 - poprawa wyników wyszukiwania

Windows8Wielu użytkowników Windows 8 zwróciło uwagę na to, że wyszukiwarka w sklepie z aplikacjami dla nowych okienek nie potrafi znaleźć niektórych programów. Dzieje się tak nawet w przypadku niektórych programów, które widzimy na ekranie startowym sklepu. Jaki jest tego powód? Jak to zmienić? O tym w dalszej części.

Autor: Grzegorz Skulimowski

Jak już wiemy wyszukiwarka sklepu nie potrafi znaleźć wielu aplikacji. Na początek przeprowadźmy mały test. W tym celu uruchomimy aplikację sklepu.

w8_01.png

Następnie spróbujmy coś znaleźć, niech to będzie na przykład gra "Angry Birds Space", która w chwili pisania tego tekstu znajdowała się na stronie głównej sklepu. Wpiszmy zatem w wyszukiwarkę samo "Angryu birds".

W8_02m.jpg

Jak widzimy wyszukiwarka niczego nie znalazła. Dlaczego tak się dzieje? Wszystkiemu winne są domyślne ustawienia aplikacji sklepu. Dlatego je zmienimy. W tym celu na prawym panelu menu wybieramy "Ustawienia".

W8_02m.jpg

A następnie "Preferencje"

W8_04m.jpg

Teraz już widzimy czemu wyszukiwarka działa w taki właśnie sposób. Ustawienie "Ułatwiaj znajdowanie aplikacji w moich preferowanych językach" odpowiedzialne jest za wyświetlanie wyników tylko w języku z którego aktualnie korzystamy.

W8_04m.jpg

Zmieniamy ustawienie "Ułatwiaj znajdowanie aplikacji w moich preferowanych językach" na "NIE". Od tej chwili wyszukiwarka będzie wyświetlać wszystkie pasujące wyniki.

W8_04m.jpg